letos

už snad naposled. 4.9 vernisáž v Czech Photo Centre v Butovicích. dalo mi to hodně práce, vlastně ještě nemám zdaleka hotovo. rád vás uvidím. instalovat budu už 12.8.,takže od 13. bude výstava k vidění.

Screenshot_20190730-142433.jpg

zvu

vás na svou první výstavu v Praze

vernisaz.jpg

dost jsem to tady zanedbával. Pokusím se polepšit. S novou prací mi dost ubylo energie cokoli dělat, ale rozhodl jsem se, že mě to nepoloží. V improvizované komoře v naší malé koupelně jsem celkem úspěšně na kolenou vyprintoval nějaké kontakty z velkoformátových negativů a když to jde, chodím v pátky nebo o víkendu zvětšovat k Jardovi Prokopovi na Újezd. Další výstava mě čeká na přelomu srpna a září v Czech Photo Centre, vernisáž bude 4.9..

ahoj

XXX

dneska jsem už podruhé posbíral v parku nad Královkou plný pytlík slaniny a šunky. nevím, kdo to tam rozhazuje, ale měl by přestat. nechce se mi zkoumat, jestli je to otrávené a někdo zlý se snaží otrávit psy nebo to má být pro potulné kočky. Pokud dotyčnému na zvířatech záleží, mohl by si kočku vzít k sobě nebo ji dát do útulku, aby si ji potom vzal někdo jiný. pokud toho dotyčného přistihnu, asi budu hodně zlý

Nově

jsem navázal spolupráci s Polagraphem, resp s jejich magazínem, kde budou aspoň dvakrát měsíčně vycházet nějaké moje texty, ale taky rozhovory se zajímavými lidmi z oblasti (doufám nejen) fotografie a texty o fotoaparátech a filmech.

První článek je sázka na jistotu, cesta zpátky do roku 2013 nebo 2014? na svatbu do Maroka.

svatba_maroko_02.jpg8x10

fotit na velkoformát momentky není žádná legrace. Vlastně to skoro ani nejde. Jedna svatba, jedny křtiny, jedny narozeniny, jedny portréty, trochu zátiší, jeden stadion. Docházejí mi filmy. Schválně jsem neretušovat ty poškrábané filmy, aby bylo vidět, že jsem se je už naučil správně zakládat do kazet.

normálně

neavizuju takové self promo, asi proto, že jsem skromný synek z vesnice, co se neumí prodat, ale přišel mi vzkaz přes formulář na téhle stránce. Magdaléna by ráda fotku. Udělalo mi to radost. Brzy půjdu zvětšovat, takže pokud chcete udělat radost sobě, mně nebo někomu jinému, dejte mi vědět. Určitě budu dělat jednu metr dlouhou fotku pro Janu Laštovku z galerie Young Real Art, něco budu muset nazvětšovat sestře, protože nedá pokoj (ahoj Evi) a taky dlužím Radimovi a Helče společnou fotku z jejich svatby a pár fotek ze střechy továrny. Myslíte, že by měl někdo zájem o velkoformátové fotky ze svatby nebo portrét?

myslím, že tak cca 100x80 cm bude vypadat dobře.

myslím, že tak cca 100x80 cm bude vypadat dobře.

Fotka pro Magdalénu z Trondheimu. Klidně to udělejte jako ona. Pošlete mi odkaz na fotku a domluvíme se.

Fotka pro Magdalénu z Trondheimu. Klidně to udělejte jako ona. Pošlete mi odkaz na fotku a domluvíme se.

takhle to nevypadá úplně pěkně, protože je to negativ, který jsem dal na okno a vyfotil mobilem, pořád nemám dobrý skener. Finální print na papír je ten autoportrét s mojí sestrou na lehátku.

takhle to nevypadá úplně pěkně, protože je to negativ, který jsem dal na okno a vyfotil mobilem, pořád nemám dobrý skener. Finální print na papír je ten autoportrét s mojí sestrou na lehátku.

Helča a Radim

Helča a Radim

IMG_20190126_100144.jpg
Eva a já. Kontakt z negativu 18x24 cm. Někdy bych z toho rád zvětšoval metrovky, ale takhle velké zvětšováky stojí i půl milionu.

Eva a já. Kontakt z negativu 18x24 cm. Někdy bych z toho rád zvětšoval metrovky, ale takhle velké zvětšováky stojí i půl milionu.trocha

vánoc, trocha návštěv, trocha kachen, trocha paměti. Babička už toho sama moc nezvládne, ale, že se nerada fotí, si pamatuje pořád.

Složka

se starými fotkami, Hermína si na ně hned sedla a přivlastnila si je, klauzury na avu, Malcolm X, kruten tikka masala (neměli jsme chicken), spímSamým

vzrušením nemůžu usnout. Od úterý ležím v posteli s teplotou, odsouvám maily i telefonáty. Nic moc se mi nechce. Zázvor, med, paralen. Odpoledne procházky s herminou, ta musí ven, i když je člověk nemocný. Ráno se, ale nevyhrabu, to chodí Karolína sama.

Nakonec jsem se přemohl a pár věcí vyřídil. Napsal jsem email panu masožravkovi a taky jeden dotaz do Kanady. Mám rád, kde jsem, jsem rád, s kým jsem a jsem rád za to, co můžu dělat. Stejně mi to nedá a trochu drze, snad troufale, si říkám o víc. Svrbí mě moje batličkovská duše, chci vidět a vědět víc, než jsem viděl včera. Ležím v posteli vedle Karolíny, nohy mám pokrčené, protože mi u nich leží pes, v hlavě si přestavuju jak v parku naháním kapsáře s mým batohem. Erik dnes přinesl tři nebo čtyři krabice obrovských diapozitivů 8x10 palců. Jedna nová krabice stojí i jedenáct tisíc. Teď jsou u nás v mrazáku pod miskami s psím vývarem a rozkutáleným hráškem. Vím, že, pokud to klapne, beru je s sebou. Měli jsme kávu a laskonky. Z ničeho nic přišel email z Kanady. Galerista z Paříže je ochoten mě na tři měsíce vzít jako stážistu. Jak se řekne: prosím, filmy jen vyvolat, nestříhat? 

upload.jpg

Asi

bych si časem zasloužil trochu lepší skener. Na negativy 8x10 ho stejně budu potřebovat. Vyvolal jsem, co jsem našel v lednici, takže fotky z minulého týdne, ale i z podzimu, je na nich ještě Bruno. Prošlé filmy mám rád, ta společná fotka s prosvíceným krycím papírem mě trochu mrzí.

Přidal

jsem nové album. Původně se mělo jmenovat: O tom, co jsem dělal v Jeruzalémě, ale ty fotografie jsou jiné. Minulý rok touhle dobou jsem před sebou měl ještě skoro dva měsíce v Izraeli. V Jeruzalémě hodně pršelo, ulice se rozvodnily a proměnily ve vádí. Koženým botám nepomohlo ani mazání. Trump oznámil přemístění ambasády do Jeruzaléma, Vánoce i Nový rok jsme oslavili s kamarády a spolužáky, založil jsem tyhle stránky a skončil na Facebooku. Na konci února jsem se vrátil do ČR, udělal tuhle knížku (poděkování Lucii Fišerové) (16 kusů, rozebráno, dotisk asi nebude).

Nazvětšoval jsem pár fotek a v květnu odstátnicoval. Od té doby fotky ležely v počítači a prášilo se na ně. Až teď to celé začínat dostávat obrysy a mě je jasné, že nezůstane jen u těch šesti měsíců, které jsem v Izraeli strávil. Proto je na konci ta jednička. Initial Research (of the Holy Land) I.