Příliš

mnoho všeho. Příliš mnoho pistácií. Když je něčeho příliš mnoho, bolí z toho břicho... Nebo hlava. Zpomaluju. Neženu se. Nemrzí mě. Nestíhám všecko, co bych chtěl, natož, co bych měl. Aby mohlo něco vzniknout, nesmí být nejdřív nic, ani rozptýlení. Teprve když se myšlenka, nápad, ubrání útoku argumentů, nejprve z téže, a potom z jiné hlavy, teprve potom může přijít nedostatek času a překážky. Dobré nápady nevznikají v době hojnosti, ale v době krize. Nesmím se bát opustit svůj safe space a vklouznout do něčeho nového, neznámého. 

upload.jpg

Nová

práce. Radost. Ještě na bakaláři v Ostravě jsem přemýšlel, že bych se přihlásil na FAMU na restaurování fotografií. Tehdy jsem se ještě nějak bál Prahy a nechtělo se mi tam, takže jsem nakonec udělal magistra ve Zlíně. Teď bydlím v Praze, na FAMU už restaurování sice není, ale práce si mě našla sama. Jako by se se začátkem potkal další kruh. Po pěti letech.

IMG_20181207_090342.jpg

Nádražka

Ve Svinově. Libuše Jarcovjáková, Jarda Prokop, Michal Kalhous, Lukáš Bártl a já se snažím neudělat ze sebe blba. 

Libuše mi řekla, že jí budou chybět moje zápisky z Instagramu, slíbil jsem, že budu víc psát tady. Musím jí poslat odkaz. Jarda mi nabídl, abych udělal na podzim přednášku nebo workshop o dokumentární fotografii. potěšilo i vyděsilo mě to zároveň. Co já bych měl komu povídat o dokumentu?

upload.jpg

Takový

mix fotek. koupil jsem si cloud a dělám zálohy a pořádky. Vyexportoval jsem spoustu tiffů z fotek, které jsem už ani nevěděl, že je mám.

IMG_20160924_0008.JPG
IMG_20151115_0020_small.jpg

Koupili

Jsme hermíně zimní bundu. Nejdřív ji chtěla sníst, ale myslím, že si to nechala vysvětlit. Teď leží, a žere krabici, ve které bunda přišla. 

upload.jpg

Místo toho, abych šel spát

brouzdám fotkami. Tyhle mám hodně rád. Jsou na nich milí lidi a krásné místo. Dva ročníky “Follow me offline”

Ležím

S nachlazením nebo co to mám. Přemýšlím o tom, jestli do jara odpadnou všechny zbývající listy ve výhledu za oknem. Bylo by to zase něco nového. Když mi bude zítra líp, založím si do kazety jeden film, vytáhnu stativ, postavím na něj velkoformát, upnu objektiv, schovám se pod mikinu, zaostřím, vložím kazetu, změřím expozici, našroubuju balonkovou spoušť, zavřu objektiv, vytáhnu šíbr, zmáčknu balonek, odpočítávám změřený čas, přidám pár vteřin navíc, pak ještě jednu, vložím zpět šíbr, vytáhnu kazetu, sundám objektiv, potom celý foťák, složím stativ, věci schovám do skříně, lehnu si zpátky do postele, podrbu za uchem spící Hermínu a budu se dívat, jestli neupadl další list. 

upload.jpg
upload.jpg
upload.jpg

udělalo mi radost

takové fotky, co bych normálně dal na instagram

Barevné léto

Fotky ze složky se stejným jménem. Někdy při skenování nevím, jak ty věci pojmenovat a už jim to zůstane.

6x9_2018_20181005_0023.jpg

Barevné léto

Víkend v Mordoru

Zpoždění do Mordoru 66 minut, zpoždění z Mordoru 50 minut. Hermína nikoho nesnědla, jen chtěla mermomocí sedět na sedadle. Venkov se jí moc líbil, koukala na kachny, hledala srnu, tahala klády a kdyby nebyla na rybníce námraza, asi by do něj skočila a plavala by prohnat labutě. Fotky se mi už potřetí zamíchaly a nejsou časově, ale nějak divně, takže mě přestalo bavit je řadit.

Ježek z klece

Opilý mladík se zeptal ve vlaku průvodčího, zda nemá vývrtku, slovy: Nemáte vývrtku, šéfe?
Potom u dveří od domu postaval další opilý mladík. Opíral se o zvonky. Zeptal jsem se ho, jestli jde dovnitř. Řekl, že jo, že jeho přítelkyně usnula a neotvirá. Když jsem byl nahoře u dveří, vylezl z jednoho bytu nějaký chlap a zařval, že na něj kurva, do piče, někdo zvoní. Já jsem, protože to vlastně byla oznamovací věta, nevěděl, co říct a tak jsem jen zalezl dovnitř. Pak už jen bylo slyšet bouchání opilého mladíka na dveře. Ještě asi půl hodiny. To bylo včera. Dneska jsem potkal ježka a dal výpověď. Nebylo to úplně snadné, mám práci u BoysPlayNice a lidi z BoysPlayNice rád, ale nemůžu bydlet v Praze a trávit víc času v Rožnově. Takže by se mi teď hodila práce v Praze. Nějaký tip?

 

upload.jpg
upload.jpg
upload.jpg

První dovolená v Jugoslávii

Hermína se chvilku po příjezdu bála houpajících se lodí v přístavu, ale potom jsme měli problém dostat ji z vody. Plavala s námi a kousala nás při tom do uší. Svůj kopeček vanilkové zmrzliny zvládne sníst za 40 vteřin, a to i s kornoutkem! Strejda Zvjezdan si to v Záhřebu natočil na mobil.

chorvatsko_20181004_0022_small.JPG

buvol

Leží v posteli, štěká ze spaní a hraje si na supermana. Prohnala několik psů, zasloužený odpočinek. Pravděpodobně sežrala Hovno.... 

6:46   

6:46

 

upload.jpg

7:33


upload.jpg

15:00

upload.jpg
upload.jpg
upload.jpg
upload.jpg
upload.jpg

20:33

Do roznova 2392018

Slečna u stolečku čte jógu dnes, číslo červenec srpen 2018, takže spíš jóga včera a předevčírem. Na stole má zpravodaj svobody zvířat se slonem na obálce, v batohu pytlíčky s něčím, co vypadá jako sušenky nebo čajové směsi a pod stolem nohy tak, že si je nemůžu natáhnout já, ani případný spolucestující. Slečna svačí cheeseburger z McDonald's, je v p m8apírovém pytlíku, vypadá to, že na něm někdo seděl. Chlapec naproti má svetr jako z vánočního klipu wham, jí croissant a pije ledovou kávu s brčkem, takovou tu modrou. Má vyhrnuté nohavice a ponožky s kravičkami. Poprvé od rána vykouklo slunce, ale mraky jsou tmavé, bude pršet. Slečna si sundala boty. Moji sýrovou bagetu balila Dana, píšou to na obalu. Usínám. 

upload.jpg

Ráno do Rožnova

Před sedmou ráno. Cesta do zlína je úplně zasekaná až do další vesnice směrem na Vizovice. Co auto, to jeden člověk. Přitom by se ty zácpy daly celkem účinně snížit a počet aut omezit 6 autobusy. Drtivá většina lidí stejně jezdí jen do práce a zpět. No a ze Zlína si to rychlosti 20km/h šine bagr, který se kvůli zácpě naproti nedá nikde předjet, a který tvrdošíjně odmítá sjet někam na kraj a uhnout. Takže je cesta ucpaná v obou směrech. Tak hlavně, že recyklujem petky. Nad hospodou Viper je nápis coffee and tattoo. To je jako kdyby bylo na reklamě napsáno pohřební služby a světlomety nebo solárium a topné oleje. Bagr stále odmítá sjet. Jedno se tomu řidiči musí nechat, je ambiciózní cílevědomý a jde za svým cílem. V podnikové sféře by to mohl dotáhnout nejmíň na manažera prodeje.

 

upload.jpg