Alois Musil

Řekla mi o něm sestra v autě cestou z Radimovy a Helčiny svatby. Potom jsme knížku viděli v knihkupectví a já dostal zákaz si ji kupovat. Dostal jsem ji od Ježíška. 

upload.jpg
upload.jpg

Stejně

mám pocit, že fotografie na filmu, na negativu, je trvalejší než ta digitální. I když ji v okamžiku pořízení odešlou neviditelné síly do mraků. Jenže. Dokud to není fotografie na papíře, tak to vlastně není fotografie, jen její duch nebo možná stín. Zdlouhavost a rizikovost filmového procesu fotografii dodává skutečnosti. 

upload.jpg

Máme

návštěvu z NY. Franz je z Rakouska a Marcia z Brazílie, ale žijí v New Yorku. Takže náš kapr se salátem pro ně nebyl až taková exotika. 

upload.jpg

Dostal jsem kytky ve skleníku

upload.jpg

Dostal

jsem před několika lety měchový fotoaparát 6x6 od Michala Kalhouse. Měl upadávací dvířka a chyběl mu červený filtr. Filtr jsem nahradil červenou fólií a páskou, ale dvířka se mi opravit nepodařilo. Ale funguje hezky.

Čistím

čistím a najednou Gottwald. Kde ses tu vzal, ty svině komunistická, říkám si. Utřel jsem ho benzinem a potom, protože byl nějaký zaflákaný, tak ještě etanolem. Vlastně jsem mu dal ještě znova napít. Víte, jaký je rozdíl mezi demokracií a diktaturou nebo jiným podobným svinstvem? Po 48 vyvezli komunisti sbírku skleněných tabulek s negativy z Langhansova ateliéru na skládku, protože šlo, podle nich, o pozůstatek buržoazní společnosti. Byly jich desítky, možná stovky tisíc, navždy ztraceny. V demokracii se čistí všechny negativy stejně pečlivě, ať je na nich Masaryk nebo třeba tahle vepřová hlava. 

upload.jpg
upload.jpg
upload.jpg

btw skoro všechny přefotografované negativy patří Národnímu Muzeu v Praze.

Odjinud

upload.jpg

Hermina se učí, jak prodat vycpaného žraloka 

upload.jpg

Tak

krásné ráno, že si s ním ani automatické vyvážení bílé v telefonu nedokázalo poradit.

Hodil

Jsem Hermíně ve Hvězdě klacek. Odrazil se od stromu a docela silně mě praštil naplocho těsně pod bradu. Vůbec jsem ho neviděl, protože mi spadla kapuce do očí. Kdyby to bylo o deset centimetrů výš, mohl jsem se omráčit. Haha

upload.jpg

Blbé

reklamy. Kategorie, o které jsem už dlouho přemýšlel. Reklamy, které mě serou, jsou stupidní nebo prostě jinak blbé. Co je blbě na téhle? 

upload.jpg

Nože.

Poklad

Dostal jsem možnost zpracovat rodinný archiv. 

upload.jpg
upload.jpg
upload.jpg
upload.jpg
upload.jpg

Hermíně přišel balíček

upload.jpg

Byl jsem po půl roce v komoře. Jarda Prokop mě nechal zvětšovat u sebe v bytě. Má prima komoru, ve které jsou teď taky krabice s jablky z chalupy. Dobrá svačinka. 

upload.jpg
upload.jpg

Hlídáme obraz Karavana od Davida Mazance, pokud máte zájem, je na youngrealart.com 

upload.jpg

Smažák

k obědu je vždycky svátek. A ta vánoční výzdoba, to je lahůdka sama o sobě. 

upload.jpg
upload.jpg
upload.jpg
upload.jpg
upload.jpg

Pracujeme na mnoha úrovních. 

upload.jpg

Kdybyste někdo měli zájem, můžete v tomhle krásném kanclu s těmito krásnými lidmi pracovat místo mě, v lednu totiž končím. 

upload.jpg
upload.jpg
upload.jpg

Příliš

mnoho všeho. Příliš mnoho pistácií. Když je něčeho příliš mnoho, bolí z toho břicho... Nebo hlava. Zpomaluju. Neženu se. Nemrzí mě. Nestíhám všecko, co bych chtěl, natož, co bych měl. Aby mohlo něco vzniknout, nesmí být nejdřív nic, ani rozptýlení. Teprve když se myšlenka, nápad, ubrání útoku argumentů, nejprve z téže, a potom z jiné hlavy, teprve potom může přijít nedostatek času a překážky. Dobré nápady nevznikají v době hojnosti, ale v době krize. Nesmím se bát opustit svůj safe space a vklouznout do něčeho nového, neznámého. 

upload.jpg

Nová

práce. Radost. Ještě na bakaláři v Ostravě jsem přemýšlel, že bych se přihlásil na FAMU na restaurování fotografií. Tehdy jsem se ještě nějak bál Prahy a nechtělo se mi tam, takže jsem nakonec udělal magistra ve Zlíně. Teď bydlím v Praze, na FAMU už restaurování sice není, ale práce si mě našla sama. Jako by se se začátkem potkal další kruh. Po pěti letech.

IMG_20181207_090342.jpg

Nádražka

Ve Svinově. Libuše Jarcovjáková, Jarda Prokop, Michal Kalhous, Lukáš Bártl a já se snažím neudělat ze sebe blba. 

Libuše mi řekla, že jí budou chybět moje zápisky z Instagramu, slíbil jsem, že budu víc psát tady. Musím jí poslat odkaz. Jarda mi nabídl, abych udělal na podzim přednášku nebo workshop o dokumentární fotografii. potěšilo i vyděsilo mě to zároveň. Co já bych měl komu povídat o dokumentu?

upload.jpg

Takový

mix fotek. koupil jsem si cloud a dělám zálohy a pořádky. Vyexportoval jsem spoustu tiffů z fotek, které jsem už ani nevěděl, že je mám.

IMG_20160924_0008.JPG
IMG_20151115_0020_small.jpg